بلاکچین, رمز‌‌‌‌‌‌‌ارز

جک پاتریک دورسی از شبکه اجتماعی توتیتر تا اسکوئر ارزهای دیجیتال

جک پاتریک دورسی کیست؟

“دورسی” در سنت لوئیس، در ایالت “میسوری” آمریکا متولد شد. در دانشگاه علم و صنعت میسوری تحصیل کرد و سپس به دانشگاه نیویورک انتقالی گرفت ولی از تحصیل انصراف داد.

در سال ۲۰۰۰، دورسی توییتر را با نوآ گلس، بیز استون و ایوان ویلیامز تأسیس کرد. توییتر در جولای ۲۰۰۶ راه‌اندازی شد و از آن زمان به یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های رسانه اجتماعی در جهان تبدیل شد.

دورسی و مدیرعاملی توییتر

 دورسی تا سال ۲۰۰۸ مدیرعامل توییتر بود و سپس از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱ به این سمت بازگشت.

دورسی وارد دنیای ارزهای دیجیتال می‌شود!

در سال ۲۰۰۹، دورسی یکی از بنیان‌گذاران Square، یک شرکت پرداخت تلفن همراه بود که هدف آن ساده‌سازی تراکنش‌های مالی برای مشاغل کوچک و افراد بود. در سال ۲۰۲۱، این شرکت به Block تغییر نام داد تا تمرکز گسترده‌تر خود را بر فناوری بلاک‌چین و امور مالی غیرمتمرکز نشان دهد.

 

جک دورسی، مدافع قوی بیت‌کوین

جک دورسی مدافع قوی بیت‌کوین و پتانسیل فناوری بلاک‌چین برای ایجاد یک سیستم مالی غیرمتمرکزتر و فراگیرتر است. او در چندین پروژه مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین سرمایه‌گذاری کرده است.

طرز تفکر دورسی

دورسی مدافع عدالت اجتماعی است و دسترسی برابر به فناوری، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی را ترویج می‌کند. ایده توییتر به‌عنوان راهی برای اشتراک‌گذاری به‌روزرسانی‌های وضعیت و میکروبلاگینگ آغاز شد.

دورسی، فرد تأثیرگذار جهان!

دورسی اغلب به‌عنوان یک رهبر تأثیرگذار در فناوری و رسانه‌های اجتماعی در نظر گرفته می‌شود. دورسی در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان یکی از ۱۰۰ فرد تأثیرگذار مجله تایم معرفی شد و در سال ۲۰۱۲ جایزه «مبتکر سال» را از وال‌استریت ژورنال دریافت کرد.

 

نظرتان را در مورد جک دورسی با ما به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *