بلاکچین, رمز‌‌‌‌‌‌‌ارز

معرفی رمزارز ICP یا اینترنت کامپیوتر

رمزارزها یا ارزهای دیجیتالی، به عنوان یکی از پدیده های جدید در دنیای مالی و اقتصادی، در سال های اخیر به شدت به محبوبیت رسیده اند. این ارزهای دیجیتالی که به صورت الکترونیکی و بدون واسطه انتقال داده می شوند، تحت عنوان رمزارزها شناخته می شوند.

اولین و معروفترین رمزارز جهان، بیت کوین است. بیت کوین در سال ۲۰۰۹ توسط یک فرد یا گروهی با نام مستعار “اساتوشی ناکاموتو” اختراع شد. بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی، توانست که بدون نیاز به واسطه های مالی و بانکی، قابلیت انتقال و پرداخت را به صورت مستقیم و بین المللی فراهم می کند. همچنین، به دلیل استفاده از تکنولوژی بلاکچین، این ارز دیجیتالی به صورت بسیار ایمن و بدون امکان تقلب قابل استفاده است.

امروزه، با وجود بسیاری از رمزارزهای دیگری که در بازار وجود دارند، بیت کوین همچنان به عنوان پرمخاطب ترین و پرمصرف ترین رمزارز جهان شناخته می شود. اما رمزارزهای دیگری مانند اتریوم، بایننس کوین، کاردانو و دوج کوین نیز هم به شدت در حال رشد و توسعه هستند و امکانات و قابلیت های جدیدی را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند.

 

رمزارز ICP یا اینترنت کامپیوتر، یکی از رمزارزهای جدید و نوظهور است که بر اساس تکنولوژی بلاکچین توسعه یافته است. این رمزارز با هدف ارائه یک بستر متمرکز برای اجرای برنامه های توزیع شده و ارتباط بین برنامه ها و بلاکچین ها، طراحی و ارائه شده است.

یکی از ویژگی های مهم ICP این است که مجوزهای برنامه های توزیع شده را مستقیماً بر روی بلاکچین اعمال می کند، بدون نیاز به سرور متمرکز. این به کاربران این امکان را می دهد تا برنامه های توزیع شدهخود را بدون هیچگونه واسطه ای اجرا کنند و همچنین به صورت متمرکز و بدون هیچگونه محدودیتی برای ارتباط با دیگر برنامه ها و بلاکچین ها بهره مند شوند.

همچنین، ICP به عنوان یک رمزارز متمرکز، امکاناتی مانند تراکنش های سریع و ارزان، امنیت بالا، قابلیت شرکت در معاملات بین المللی و در دسترس بودن در بازارهای مالی را فراهم می کند. این رمزارز در حال حاضر در بازارهای مالی جهانی قابل تبادل و معامله است و همچنین به عنوان یکی از رمزارزهای صاعد در دنیایرمزارز، توجه بسیاری از متخصصان و سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.

در کل، ICP با استفاده از تکنولوژی بلاکچین و ارائه بستری متمرکز و قابل اعتماد برای اجرای برنامه های توزیع شده، به نظر می رسد که می تواند در آینده به عنوان یکی از رمزارزهای مهم و موفق در دنیای مالی و اقتصادی شناخته شود.

 

 

در کل، رمزارزها به عنوان یک پدیده جدید و نوآورانه، در حال تغییر دنیای مالی و اقتصادی هستند و احتمالا در آینده به عنوان یکی از ابزارهای اصلی مالی شناخته خواهند شد. امیدواریم این مقدمه اطلاعاتی مفیدی را در مورد رمزارزها به شما ارائه داده باشد.

ICP مانند هر ارز دیگری نیست. کاملاً متفاوت است، و توکن‌های زیادی وجود ندارند که همان ابزار را ارائه دهند. شاید به همین دلیل بود که توانست به‌سرعت خود را به محبوبیت و مقبولیت برساند.

 

ICP یک توکن دیجیتالی است که کاربران می‌توانند از آن برای ایجاد وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و سایر خدمات مبتنی بر وب استفاده کنند. بنیاد Dfinity این ارز را ایجاد کرد و توسط نهادهایی مانند سرمایه پلی‌چین و سرمایه‌گذارانی مانند آندریسن هوروویتز حمایت می‌شود.

 

بنیاد Dfinity  یک سازمان غیرانتفاعی است که بر ساخت ICP متمرکز است. ازاین‌رو، تنها هدف سازمان ایجاد ICP بود. در سال ۲۰۱۸، Dfinity   ۱۰۲میلیون دلار در فروش توکن رمزنگاری به دست آورد. مغز پشت Dfinity دومینیک ویلیامز است و او در سال ۲۰۱۶ کار روی پروژه ICP را آغاز کرد. در ماه مه ۲۰۲۱، این سازمان با موفقیت ICP را به دنیا معرفی کرد.

 

این توکن روی یک بلاک‌چین خاص زندگی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد قوطی‌های ایمن را مستقر کنند که اساساً قراردادهای هوشمند را بهبود می‌بخشد.

مزایای ICP

به گفته ICP Devs، شبکه کامپیوتری غیرمتمرکز در بلاک‌چین دارای مزایای زیادی نسبت به جایگزین‌های متمرکز مبتنی‌تر ابر است.

پروتکل اساساً سه سرویس مهم را ارائه می‌دهد. اولین مورد، یک بلاک‌چین در دسترس جهانی است که قراردادهای هوشمند را اجرا می‌کند.

 

سرویس دوم شبکه‌ای از بلاک‌چین است که از طریق رمزنگاری کلید زنجیره‌ای به هم متصل شده‌اند. سرویس سوم استقلال آشکار پروتکل است. این استقلال تضمین می‌کند که قراردادهای هوشمند همیشه اجرا می‌شوند.

 

به طور خلاصه، ICP مجموعه‌ای از چارچوب‌ها است که مراکز داده مستقل را به هم متصل می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد خدمات غیرمتمرکز را به کاربران وب ارائه دهند. مراکز داده از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می‌توانند هر برنامه‌ای را که در حال حاضر از طریق اینترنت در دسترس است اجرا کنند.

 

بلاک‌چین ICP پاسخ رمزارز به خدمات متمرکز مبتنی‌تر ابری است که در حال حاضر استفاده می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، ICP AWS (سرویس وب آمازون) وب ۳٫۰ است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *